m.me/svietidla24

Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
Naša ponuka
 
 
 

Táto ilustrácia, ktorú poskytli Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v januári 2020, ukazuje nový koronavírus 2019 (2019-nCoV). (CDC cez AP, File)

Vážený zákazníci 

Vzhľadom na mimoriadnu sirtuáciu s koronavírusom sme boli nútený vykonať niektoré zmeny, ktoré zostanú v platnosti až do odvolania.

Naši obchodný zastupociva nemôžu navštevovať našich zákazníkov.

Naši zamestnanci pracujú v home office.

Náš sklad sa snaží dosiahnúť maximum v bezpečnom režime s náležitými preventívnymi opatreniami.

 

Svietidlá a ich základné delenie 
Dnešná ponuka svietidiel a nových technológií v nich je naozaj pestrá a široká. Monohím z vás, preto môže robiť problém sa v nich zorientovať a vybrať to správne svietidlo. So svetlom do vášho domova si prinesiete aj krásny dekoratívny kúsok.

 

https://www.svietidla24.sk/svetelne-zdroje-ziarovky/svietidlo-trio-leuchten-globe-907-879/

Thomas Alva Edison  

Celosvetovo patril k najproduktívnejším a najznámejším vynálezcom a inovátorom všetkých čias. Pod svojím menom, mal viac ako 1 692 patentov a ďalších tisícov patentov, registrovali jeho firmy.

Medzi jeho najvýznamnejšie vynálezy patril fonograf (predchodca gramofónu) a zdokonalil žiarovku, za ktorú sme mu aj my vo svietidlách24, nesmierne vďačný, pretože každé jedno svietidlo potrebuje svetelný zdroj. Dňa 21.októbra v roku 1879 jeho prvá žiarovka vydržala svietiť 13,5 hodiny. O rok neskôr, priemyselne vyrobené žiarovky dokázali svietiť až 1 200 hodín. Edison stál aj pri zrode, dodnes vydávaného prestížneho časopisu, Science.

 

https://www.svietidla24.sk/nastenne-svietidla/alta-led/

Stupeň ochrany krytom alebo krytie, alebo skrátene stupeň ochrany, alebo nepresne stupeň krytia je odolnosť elektrospotrebiča voči vniknutiu cudzieho telesa či vniknutiu kvapalín. Vyjadruje sa v tzv. IP kóde (IP je z anglického international protection (rating), často interpretované ako ingress protection (rating)) definovaným medzinárodným štandardom IEC, na Slovensku v "STN EN 60529 (33 0330) Stupne ochrany krytom (krytie - IP kód)". Kód tvoria 2 cifry: prvá udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a pred vniknutím cudzích predmetov, druhý stupeň krytia pred vniknutím vody. Maximálny možný stupeň krytia je IP69.

 

Pätice a ich delenie

Kompletný zoznam pätíc a ich delenie

Každý z nás sa už stretol pri výmene žiarovky s rôznym typom pätice. Každý výrobca svietidiel ich používa niekoľko druhov a typov. Okrem iného, nemenej dôležité sú aj parametre samotnej žiarovky pre dané svietidlo.

Čo je pätica?

Pätica je časť žiarovky, v ktorej je usadená banka s osvetlovacím telesom. Táto "pätica" potom jednoducho a účinne zapadne do obíjimky na svietidle a prenáša elektrický prúd zo siete cez vodič do svietidla. Každé svietidlo má 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia